Nasze realizacje

Kontynuujemy tysiącletnią tradycję stosowania dachówek ceramicznych

Oznacza to dla nas również obowiązek utrzymania charakteru dachu w taki sposób, żeby następne pokolenia mogły cieszyć się ich pięknem. Spółka Tondach przez lata swojej działalności zrealizowała za pośrednictwem licznych doświadczonych firm dekarskich wiele pięknych dachów. Zapraszamy do obejrzenia niektórych z nich.

Kościół św. Anny

Žíreč

Budowa kościoła barokowego św. Anny rozpoczęła się w 1668 roku i trwała do roku 1698. Następnie 4 listopada 1703 roku kościół został wyświęcony przez biskupa Hradca Králové Tobiáša Bockera. Do przebudowy dachu została wykorzystana dachówka Marsylka 14 surowa. Realizacja tych prac została nagrodzona w konkursie Tondach Dach wypalany w 2010 roku, zajęła 2 miejsce w kategorii Budynki historyczne

Rotunda św. Katarzyny

w Znojmie

Cenny budynek zabytkowy w centrum Znojma. Pierwotny dach wykonany z drewnianych gontów został zgodnie z pierwotnymi źródłami zastąpiony przez dachówkę ceramiczną mnich-mniszka z wykończeniem antycznym (około 30% pokrycie patyną). Ze względu na wartość historyczną rotundy i jej wnętrza, cała przebudowa została przeprowadzona pod ochronną osłoną - "dach nad dachem". Realizacja tych prac została nagrodzona w konkursie Tondach Dach ceramiczny 2006, 1 miejsce w kategorii Budynek historyczny i sakralny.

Kościół św. Wacława

Horní Beřkovice

Kościół św. Wacława powstał przed I wojną światową. Jego budowa została zakończona w 1920 roku, ale poświęcenie przebiegło dopiero w 1942 roku. Kościół spełniał swoje zadanie do 1959 roku, kiedy do szpital zaproponował jego zniesienie i przebudowanie na do centrum kulturalne. Od roku 1980 do końca 20 wieku kościół spełniał wiele funkcji. Do przebudowy dachu użyto surowej karpiówki. Realizacja tych prac została nagrodzona w konkursie Tondach Dach wypalany 2009, 1 miejsce w kategorii Budynki historyczne.

Kościół Podwyższenia św. Krzyża

Lanžhot

Znajduje się na rynku i dominuje w mieście. Do naprawy dachu kościoła wykorzystano kolorową karpiówkę z glazurą. Wykonanie dachu zostało nagrodzone w konkursie Tondach Dach wypalany 2011, 1 miejsce w kategorii Budynki historyczne.

Realizacja inwestycji we Wrząsowicach

Zdjęcia udostępnione przez firmę Ceramtrans, Kraków

Dachówka Figaro 11

Realizacja inwestycji „Jaśminowa Aleja” w Wilkszynie

Zdjęcia udostępnione przez firmę Budinpol, Wrocław.

Dachówka Holenderka 11